Produkte > KYOCERA AVX > UBR0402B500FZTR/500
UBR0402B500FZTR/500
UBR0402B500FZTR/500 KYOCERA AVX
avx_01302018_UBR Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
High Frequency/RF Resistors 125mW 50Ohms 1% 100ppm/C AEC-Q200
auf Bestellung 223 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UBR0402B500FZTR/500 KYOCERA AVX
Description: 0402, 50 OHM, Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thin Film, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Part Status: Active, Resistance: 50 Ohms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UBR0402B500FZTR\500 UBR0402B500FZTR\500 Hersteller : KYOCERA AVX AVX-UBR-Series.pdf Description: 0402, 50 OHM
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±1%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Part Status: Active
Resistance: 50 Ohms
auf Bestellung 274 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
UBR0402B500FZTR/500 UBR0402B500FZTR/500 Hersteller : KYOCERA AVX Components avx-ubr-series.pdf Res 0402 50 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Flexible SMD T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Composition: Thin Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Part Status: Active
Resistance: 50 Ohms