Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > UCC21750DWR
UCC21750DWR
UCC21750DWR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fucc21750
Hersteller: Texas Instruments
Description: DGTL ISO 5.7KV 1CH GT DVR 16SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Peak Output: 10A
Technology: Capacitive Coupling
Current - Output High, Low: 10A, 10A
Voltage - Isolation: 5700Vrms
Approval Agency: UL, VDE
Supplier Device Package: 16-SOIC
Rise / Fall Time (Typ): 33ns, 27ns
Common Mode Transient Immunity (Min): 150V/ns
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): 130ns, 130ns
Pulse Width Distortion (Max): 30ns
Number of Channels: 1
Voltage - Output Supply: 13V ~ 33V
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UCC21750DWR Texas Instruments
Description: DGTL ISO 5.7KV 1CH GT DVR 16SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Current - Peak Output: 10A, Technology: Capacitive Coupling, Current - Output High, Low: 10A, 10A, Voltage - Isolation: 5700Vrms, Approval Agency: UL, VDE, Supplier Device Package: 16-SOIC, Rise / Fall Time (Typ): 33ns, 27ns, Common Mode Transient Immunity (Min): 150V/ns, Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): 130ns, 130ns, Pulse Width Distortion (Max): 30ns, Number of Channels: 1, Voltage - Output Supply: 13V ~ 33V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UCC21750DWR UCC21750DWR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fucc21750 Galvanically Isolated Gate Drivers 5.7kVrms +/-10A, single-channel isolated gate driver w/ DESAT & internal miller clamp for IGBT/SiCFETs 16-SOIC -40 to 125
auf Bestellung 5293 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
UCC21750DWR UCC21750DWR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fucc21750 Description: DGTL ISO 5.7KV 1CH GT DVR 16SOIC
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Current - Peak Output: 10A
Voltage - Isolation: 5700Vrms
Approval Agency: UL, VDE
Number of Channels: 1
Mindestbestellmenge: 3
UCC21750DWR UCC21750DWR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fucc21750 Driver 10A 1-OUT Half Brdg Inv/Non-Inv 16-Pin SOIC T/R
Produkt ist nicht verfügbar