Produkte > SEMTECH CORPORATION > UCLAMP5501ZVTFT
UCLAMP5501ZVTFT
UCLAMP5501ZVTFT Semtech Corporation
cAxXnycNUUQCZ6HKCU_ORNKClS5DAWL_ENqixigHP0A
Hersteller: Semtech Corporation
Description: TVS DIODE 5.5VWM 10VC 2DFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1006 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: USB
Capacitance @ Frequency: 500pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 60A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.5V
Supplier Device Package: 2-DFN (1x0.6)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 5.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 10V
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UCLAMP5501ZVTFT Semtech Corporation
Description: TVS DIODE 5.5VWM 10VC 2DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1006 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Applications: USB, Capacitance @ Frequency: 500pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 60A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.5V, Supplier Device Package: 2-DFN (1x0.6), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 5.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 10V, Power - Peak Pulse: 600W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: USB
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 600W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 17031 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Mindestbestellmenge: 3
UCLAMP5501ZVTFT UCLAMP5501ZVTFT Hersteller : Semtech pgurl_uclamp5501zvtft.pdf ESD Suppressor TVS Uni-Dir 5.5V 2-Pin DFN