Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > UF2004FCT_T0_00001
UF2004FCT_T0_00001
UF2004FCT_T0_00001 Panjit International Inc.
UF2002FCT_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE ARRAY GP 400V 20A ITO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 50 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: ITO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 400 V