Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > UF2010G_R2_00001
UF2010G_R2_00001
UF2010G_R2_00001 Panjit International Inc.
UF200G_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE STANDARD 1000V 2A DO15
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 50 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 35pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 2A
Supplier Device Package: DO-15
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.7 V @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 1000 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UF2010G_R2_00001 Panjit International Inc.
Description: DIODE STANDARD 1000V 2A DO15, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 50 ns, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 35pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 2A, Supplier Device Package: DO-15, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.7 V @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 1000 V.
Weitere Produktangebote UF2010G_R2_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UF2010G_R2_00001 UF2010G_R2_00001 Hersteller : Panjit BC22B8F1786F81BD2C9BFE3A9659C0E21E34076624AB222DD25CC67B9075137E.pdf Rectifiers 1000V,Ultra Fast Recovery Rectifiers,DO-15,2A