Produkte > EUPEC > UFB200FA20
UFB200FA20 EUPEC
UFB200FA20.pdf
Hersteller: EUPEC
MODULE
auf Bestellung 324 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UFB200FA20 EUPEC
Description: DIODE MODULE GP 200V 120A SOT227, Packaging: Tube, Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 45 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 2 Independent, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 120A (DC), Supplier Device Package: SOT-227, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 120 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 200 V.
Weitere Produktangebote UFB200FA20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UFB200FA20 UFB200FA20 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division UFB200FA20.pdf Description: DIODE MODULE GP 200V 120A SOT227
Packaging: Tube
Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 45 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 2 Independent
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 120A (DC)
Supplier Device Package: SOT-227
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 120 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 200 V