Produkte > ERP POWER, LLC > UHD160-1001
UHD160-1001 ERP Power, LLC
UHD-Series-1-pager.pdf
Hersteller: ERP Power, LLC
Description: AC/DC CONVERTER 12V 160W
Packaging: Box
Power (Watts): 160W
Features: Universal Input
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.08" H (101.6mm x 50.8mm x 27.4mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: cUL, UL, VDE
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 12V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 13.3 A
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UHD160-1001 ERP Power, LLC
Description: AC/DC CONVERTER 12V 160W, Packaging: Box, Power (Watts): 160W, Features: Universal Input, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.08" H (101.6mm x 50.8mm x 27.4mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: cUL, UL, VDE, Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 12V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Current - Output 1: 13.3 A.
Weitere Produktangebote UHD160-1001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UHD160-1001 UHD160-1001 Hersteller : ERP UHD-Series-1-pager.pdf Switching Power Supplies Ultra High Density Open Frame AC-DC Constant Voltage Power Supplies, 12 V, 13.3 A max, 160 W max