Produkte > 4D SYSTEMS > ULCD-104D
ULCD-104D
ULCD-104D 4D Systems
uLCD-104D_Series_Datasheet_R_1_2.pdf
Hersteller: 4D Systems
Category: Intelligent displays modules
Description: Display: TFT; 10.4"; 1024x100; 32kBSRAM; 950cd/m2; uC: DIABLO16
Memory: 32kB SRAM
Interface: 8bit parallel; GPIO; I2C x3; serial; SPI x3
Operating temperature: -10...60°C
Kit contents: 5pin cable; adapter; display module
Window dimensions (H x W): 264.19x25.8mm
Body dimensions: 274.92x55.5x16.8mm
Operating current: 0.68A
Screen size: 10.4"
Supply voltage: 4...5.5V; 4...5.5V DC
Connector pinout layout: 3x10
Display resolution: 1024x100
Luminosity: 950cd/m2
Contrast: 300:1
No. of colours: 65k
Flash memory organisation: 6x32kB
Microcontroller: DIABLO16
Touchpad: none
Kind of display: graphical
Display features: microSD card reader
Type of display: TFT
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ULCD-104D 4D Systems
Category: Intelligent displays modules, Description: Display: TFT; 10.4"; 1024x100; 32kBSRAM; 950cd/m2; uC: DIABLO16, Memory: 32kB SRAM, Interface: 8bit parallel; GPIO; I2C x3; serial; SPI x3, Operating temperature: -10...60°C, Kit contents: 5pin cable; adapter; display module, Window dimensions (H x W): 264.19x25.8mm, Body dimensions: 274.92x55.5x16.8mm, Operating current: 0.68A, Screen size: 10.4", Supply voltage: 4...5.5V; 4...5.5V DC, Connector pinout layout: 3x10, Display resolution: 1024x100, Luminosity: 950cd/m2, Contrast: 300:1, No. of colours: 65k, Flash memory organisation: 6x32kB, Microcontroller: DIABLO16, Touchpad: none, Kind of display: graphical, Display features: microSD card reader, Type of display: TFT.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ULCD-104D ULCD-104D Hersteller : 4D Systems Pty Ltd Description: GRAPHIC DISPLAY TFT LCD RGB 10.4
Packaging: Box
Display Type: TFT - Color LCD
Backlight: LED
Interface: SPI
Viewing Area: 264.19mm W x 25.80mm H
Dot Pixels: 1024 x 100
Controller Type: DIABLO16
Diagonal Screen Size: 10.4" (264.16mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen: Non-Touch
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ULCD-104D Hersteller : 4D Systems 4DSystems_uLCD-104D_Series_Datasheet_R_1_1.pdf Display Modules 10.4", 1024x100 pixel, Intelligent LCD module non-Touch and Diablo16 Processor