ULCD-104DCT
ULCD-104DCT 4D Systems Pty Ltd
Hersteller: 4D Systems Pty Ltd
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT LCD RGB 10.4
Packaging: Box
Display Type: TFT - Color LCD
Backlight: LED
Interface: I2C, SPI
Viewing Area: 264.19mm W x 25.80mm H
Dot Pixels: 1024 x 100
Controller Type: DIABLO16
Diagonal Screen Size: 10.4" (264.16mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen: Capacitive
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ULCD-104DCT 4D Systems Pty Ltd
Category: Intelligent displays modules, Description: Display: TFT; 10.4"; 1024x100; 32kBSRAM; 855cd/m2; uC: DIABLO16, Type of display: TFT, Screen size: 10.4", Display resolution: 1024x100, Display features: microSD card reader, Contrast: 300:1, No. of colours: 65k, Window dimensions (H x W): 264.19x25.8mm, Interface: 8bit parallel; GPIO; I2C x3; serial; SPI x3, Luminosity: 855cd/m2, Microcontroller: DIABLO16, Supply voltage: 4...5.5V; 4...5.5V DC, Kit contents: 5pin cable; adapter; display module, Touchpad: capacitive, Flash memory organisation: 6x32kB, Kind of display: graphical, Connector pinout layout: 3x10, Operating temperature: -10...60°C, Body dimensions: 274.92x55.5x16.8mm, Operating current: 0.68A, Memory: 32kB SRAM.
Weitere Produktangebote ULCD-104DCT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ULCD-104DCT Hersteller : 4D Systems 4DSystems_uLCD-104D_Series_Datasheet_R_1_1.pdf Display Modules 10.4", 1024x100 pixel, Intelligent LCD module w/ Capacitive Touch and Diablo16 Processor
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Display: TFT; 10.4"; 1024x100; 32kBSRAM; 855cd/m2; uC: DIABLO16
Type of display: TFT
Screen size: 10.4"
Display resolution: 1024x100
Display features: microSD card reader
Contrast: 300:1
No. of colours: 65k
Window dimensions (H x W): 264.19x25.8mm
Interface: 8bit parallel; GPIO; I2C x3; serial; SPI x3
Luminosity: 855cd/m2
Microcontroller: DIABLO16
Supply voltage: 4...5.5V; 4...5.5V DC
Kit contents: 5pin cable; adapter; display module
Touchpad: capacitive
Flash memory organisation: 6x32kB
Kind of display: graphical
Connector pinout layout: 3x10
Operating temperature: -10...60°C
Body dimensions: 274.92x55.5x16.8mm
Operating current: 0.68A