Produkte > EATON > UP0.4SC-471-R
UP0.4SC-471-R
UP0.4SC-471-R Eaton
up0.4sc series.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz 40Q-Factor 0.19A 1.8Ohm DCR T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details UP0.4SC-471-R Eaton
Description: FIXED IND 470UH 190MA 1.8OHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.8Ohm Max, Q @ Freq: 40 @ 100kHz, Frequency - Self Resonant: 4MHz, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.115" (2.92mm), Inductance: 470 µH, Current Rating (Amps): 190 mA.
Weitere Produktangebote UP0.4SC-471-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UP0.4SC-471-R Hersteller : Eaton - Electronics Division UP0.4SC Series.pdf Description: FIXED IND 470UH 190MA 1.8OHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.8Ohm Max
Q @ Freq: 40 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant: 4MHz
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.115" (2.92mm)
Inductance: 470 µH
Current Rating (Amps): 190 mA
Produkt ist nicht verfügbar
UP0.4SC-471-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_corporation_eton-s-a0004898590-1-1734394.pdf Power Inductors - SMD INDSHLD/DRUM/HDR 470UH