UP1B-151-R
UP1B-151-R Coiltronics / Eaton
eaton-up-uni-pac-drum-core-power_inductors-data-sh-1608801.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD 150uH 0.46A 1.61ohms
auf Bestellung 327 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UP1B-151-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 150UH 400MA 1.61OHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.350" L x 0.240" W (8.89mm x 6.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 1.61Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 460mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 400 mA.
Weitere Produktangebote UP1B-151-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UP1B-151-R UP1B-151-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 150UH 400MA 1.61OHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.350" L x 0.240" W (8.89mm x 6.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 1.61Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 460mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 400 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 400 mA