UP1B-680-R
UP1B-680-R Eaton - Electronics Division
eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 68UH 580MA 732MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.350" L x 0.240" W (8.89mm x 6.10mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 732mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 670mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 580 mA
auf Bestellung 535 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UP1B-680-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 68UH 580MA 732MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.350" L x 0.240" W (8.89mm x 6.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 732mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 670mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 68 µH, Current Rating (Amps): 580 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UP1B-680-R UP1B-680-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-up-uni-pac-drum-core-power_inductors-data-sh-1608801.pdf Power Inductors - SMD 68uH 0.67A 0.732ohms
auf Bestellung 1485 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
UP1B-680-R eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf
auf Bestellung 81644 Stücke:
UP1B-680-R UP1B-680-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 68UH 580MA 732MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 580 mA