UP1B-R47-R
UP1B-R47-R Eaton - Electronics Division
eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470NH 6A 9.7 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.350" L x 0.240" W (8.89mm x 6.10mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 9.7mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 7.7A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 6 A
auf Bestellung 164 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UP1B-R47-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470NH 6A 9.7 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.350" L x 0.240" W (8.89mm x 6.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 9.7mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 7.7A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 470 nH, Current Rating (Amps): 6 A.
Weitere Produktangebote UP1B-R47-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UP1B-R47-R UP1B-R47-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-up-uni-pac-drum-core-power_inductors-data-sh-1608801.pdf Fixed Inductors 0.47uH 7.7A 0.0097ohms
auf Bestellung 797 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
UP1B-R47-R Hersteller : COOPER eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf SMD
auf Bestellung 86200 Stücke:
UP1B-R47-R UP1B-R47-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 470NH 6A 9.7 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 6 A