UP2B-220-R
UP2B-220-R Eaton - Electronics Division
eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 22UH 2.8A 61.7 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.550" L x 0.410" W (13.97mm x 10.41mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 61.7mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 2.8 A
auf Bestellung 6050 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 550
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UP2B-220-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 22UH 2.8A 61.7 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.550" L x 0.410" W (13.97mm x 10.41mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 61.7mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Inductance: 22 µH, Current Rating (Amps): 2.8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UP2B-220-R UP2B-220-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 22uH 2.0A 0.0617ohms
auf Bestellung 1368 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
UP2B-220-R UP2B-220-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_up_uni_pac_drum_core_power_inductors_data_sh-1608801.pdf Power Inductors - SMD 22uH 2.0A 0.0617ohms
Mindestbestellmenge: 2
UP2B-220-R UP2B-220-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 22UH 2.8A 61.7 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 2.8 A
Mindestbestellmenge: 6
UP2B-220-R UP2B-220-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-up-uni-pac-drum-core-power_inductors-data-sh-1608801.pdf Power Inductors - SMD 22uH 2.0A 0.0617ohms
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
Description: Inductor: wire; SMD; 22uH; Ioper: 2.8A; R: 61.7mΩ; ±20%; 14x10.4mm
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 22µH
Operating current: 2.8A
Resistance: 61.7mΩ
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 14x10.4mm
Test frequency: 0.1MHz
Saturation current: 2A
Core material: ferrite
Height: 6mm
Max resistance: 61.7mΩ
Operating temperature: -40...85°C