UP2B-331-R
UP2B-331-R Eaton - Electronics Division
eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330UH 676MA 878.3 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.550" L x 0.410" W (13.97mm x 10.41mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 878.3mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 510mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 330 µH
Current Rating (Amps): 676 mA
auf Bestellung 550 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 550
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UP2B-331-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330UH 676MA 878.3 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.550" L x 0.410" W (13.97mm x 10.41mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 878.3mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 510mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Inductance: 330 µH, Current Rating (Amps): 676 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UP2B-331-R UP2B-331-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-up-uni-pac-drum-core-power_inductors-data-sh-1608801.pdf Power Inductors - SMD 330uH 0.51A 0.8783ohms
auf Bestellung 165 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
UP2B-331-R UP2B-331-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 330UH 676MA 878.3 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 330 µH
Current Rating (Amps): 676 mA
auf Bestellung 970 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
UP2B-331-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - UP2B-331-R - POWER INDUCTORS-SMD 330UH 0.51A 0.