UP3B-470-R
UP3B-470-R Eaton - Electronics Division
eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47UH 1.9A 108.2MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.760" L x 0.520" W (19.30mm x 13.21mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 108.2mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.4A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.268" (6.80mm)
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 1.9 A
auf Bestellung 19800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 450
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UP3B-470-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47UH 1.9A 108.2MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.760" L x 0.520" W (19.30mm x 13.21mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 108.2mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.4A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.268" (6.80mm), Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 1.9 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UP3B-470-R UP3B-470-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 47UH 1.9A 108.2MOHM SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 1.9 A
auf Bestellung 20208 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
UP3B-470-R UP3B-470-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-up-uni-pac-drum-core-power_inductors-data-sh-1608801.pdf Power Inductors - SMD 47uH 2.4A 0.1082ohms
auf Bestellung 56 Stücke:
UP3B-470-R eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf
UP3B-470-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK ETON-S-A0008372471-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: EATON / PARTNER STOCK - UP3B-470-R - GENERAL PURPOSE INDUCTOR, 47UH, 20