UP3B-4R7-R
UP3B-4R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 6.5A 11.4MOHM SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.760" L x 0.520" W (19.30mm x 13.21mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 11.4mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 7.7A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.268" (6.80mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 6.5 A
auf Bestellung 1046 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UP3B-4R7-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 6.5A 11.4MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.760" L x 0.520" W (19.30mm x 13.21mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 11.4mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 7.7A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.268" (6.80mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 6.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UP3B-4R7-R UP3B-4R7-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-up-uni-pac-drum-core-power_inductors-data-sh-1608801.pdf Power Inductors - SMD 4.7uH 7.7A 0.0114ohms
auf Bestellung 416 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
UP3B-4R7-R eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf
auf Bestellung 81644 Stücke:
UP3B-4R7-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK coi-up3b-4r7-r.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - UP3B-4R7-R - POWER INDUCTORS-SMD 4.7UH 7.7A 0.0
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 771 Stücke:
UP3B-4R7-R UP3B-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 6.5A 11.4MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 6.5 A