UP4B-100-R
UP4B-100-R Eaton - Electronics Division
eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 6.8A 15 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.870" L x 0.591" W (22.10mm x 15.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 15mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 11.5A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.310" (7.87mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 6.8 A
auf Bestellung 275 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 275
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UP4B-100-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 6.8A 15 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.870" L x 0.591" W (22.10mm x 15.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 15mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 11.5A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.310" (7.87mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 6.8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UP4B-100-R UP4B-100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-up-uni-pac-drum-core-power_inductors-data-sh-1608801.pdf Power Inductors - SMD 10uH 11.5A 0.015ohms
auf Bestellung 535 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
UP4B-100-R UP4B-100-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_up_uni_pac_drum_core_power_inductors_data_sh-1608801.pdf Power Inductors - SMD 10uH 11.5A 0.015ohms
auf Bestellung 475 Stücke:
UP4B-100-R UP4B-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 6.8A 15 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 6.8 A