UP4B-1R0-R
UP4B-1R0-R Eaton - Electronics Division
eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 17.3A 2.3 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.870" L x 0.591" W (22.10mm x 15.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 2.3mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 37.3A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.310" (7.87mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 17.3 A
auf Bestellung 275 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 275
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UP4B-1R0-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 17.3A 2.3 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.870" L x 0.591" W (22.10mm x 15.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 2.3mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 37.3A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.310" (7.87mm), Part Status: Active, Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 17.3 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UP4B-1R0-R UP4B-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 17.3A 2.3 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 17.3 A
auf Bestellung 278 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
UP4B-1R0-R UP4B-1R0-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-up-uni-pac-drum-core-power_inductors-data-sh-1608801.pdf Fixed Inductors 1.0uH 37.3A 0.0023ohms