UP4B-6R8-R
UP4B-6R8-R Eaton - Electronics Division
eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 6.8UH 8.3A 10 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.870" L x 0.591" W (22.10mm x 15.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 10mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 14.1A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.310" (7.87mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 8.3 A
auf Bestellung 61 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details UP4B-6R8-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 6.8UH 8.3A 10 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.870" L x 0.591" W (22.10mm x 15.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 10mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 14.1A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.310" (7.87mm), Part Status: Active, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 8.3 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UP4B-6R8-R UP4B-6R8-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-up-uni-pac-drum-core-power_inductors-data-sh-1608801.pdf Power Inductors - SMD 6.8uH 14.1A 0.01ohms
auf Bestellung 321 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
UP4B-6R8-R eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf
auf Bestellung 31481 Stücke:
UP4B-6R8-R UP4B-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-up-uni-pac-drum-core-power%20inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 6.8UH 8.3A 10 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 8.3 A