Produkte > NICHICON > UPA0J122MPD3TD
UPA0J122MPD3TD
UPA0J122MPD3TD Nichicon
e-upa.pdf
Hersteller: Nichicon
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 49 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.054 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.24 A @ 100 kHz
auf Bestellung 59 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA0J122MPD3TD Nichicon
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 49 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.054 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.24 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote UPA0J122MPD3TD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA0J122MPD3TD UPA0J122MPD3TD Hersteller : Nichicon e-upa.pdf Description: CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 49 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
UPA0J122MPD3TD Hersteller : Nichicon e-upa-883814.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 1200uF 6.3V 20% Aluminum Capacitor