Produkte > NICHICON > UPA0J561MPD1TD
UPA0J561MPD1TD
UPA0J561MPD1TD Nichicon
e-upa.pdf
Hersteller: Nichicon
Description: CAP ALUM 560UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 90 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 472.5 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA0J561MPD1TD Nichicon
Description: CAP ALUM 560UF 20% 6.3V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 90 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 472.5 mA @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA0J561MPD1TD UPA0J561MPD1TD Hersteller : Nichicon e-upa.pdf Description: CAP ALUM 560UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 90 mOhms
auf Bestellung 1594 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
UPA0J561MPD1TD UPA0J561MPD1TD Hersteller : Nichicon e_upa-3082209.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 560uF 6.3 Volts 20%