Produkte > NICHICON > UPA1A102MPD
UPA1A102MPD
UPA1A102MPD Nichicon
e-upa.pdf
Hersteller: Nichicon
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10volts 1000uF 105c 10x12.5 5LS
auf Bestellung 1882 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA1A102MPD Nichicon
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 44 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 915 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.22 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote UPA1A102MPD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA1A102MPD UPA1A102MPD Hersteller : Nichicon e-upa.pdf Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 1.22A 3000h 105°C Bulk Automotive AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
UPA1A102MPD UPA1A102MPD Hersteller : Nichicon e-upa.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 44 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 915 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.22 A @ 100 kHz