Produkte > NICHICON > UPA1A102MPD6
UPA1A102MPD6
UPA1A102MPD6 Nichicon
e-upa.pdf
Hersteller: Nichicon
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 20% 10V High Reliability
auf Bestellung 1726 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA1A102MPD6 Nichicon
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 63 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 675 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 900 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote UPA1A102MPD6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA1A102MPD6 UPA1A102MPD6 Hersteller : Nichicon e-upa.pdf Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 0.9A 4000h 105°C Bulk Automotive AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
UPA1A102MPD6 UPA1A102MPD6 Hersteller : Nichicon e-upa.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 63 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 675 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 900 mA @ 100 kHz