Produkte > NICHICON > UPA1A472MHD
UPA1A472MHD
UPA1A472MHD Nichicon
e-upa.pdf
Hersteller: Nichicon
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 18 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.312 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.72 A @ 100 kHz
auf Bestellung 322 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA1A472MHD Nichicon
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 18 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.312 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.72 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote UPA1A472MHD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA1A472MHD UPA1A472MHD Hersteller : Nichicon e-upa-1513381.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10volts 4700uF 105c 16x20 7.5LS