Produkte > NICHICON > UPA1A561MPD
UPA1A561MPD
UPA1A561MPD Nichicon
e-upa.pdf
Hersteller: Nichicon
Description: CAP ALUM 560UF 20% 10V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 90 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 472.5 mA @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA1A561MPD Nichicon
Description: CAP ALUM 560UF 20% 10V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 90 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 472.5 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote UPA1A561MPD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA1A561MPD UPA1A561MPD Hersteller : Nichicon e_upa-1513381.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10volts 560uF 105c 8x11.5 3.5LS