Produkte > NICHICON > UPA1A822MHD6TN
UPA1A822MHD6TN
UPA1A822MHD6TN Nichicon
e-upa.pdf
Hersteller: Nichicon
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 8200 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 18 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.423 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.85 A @ 100 kHz
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA1A822MHD6TN Nichicon
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 10V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 8200 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 18 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.423 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.85 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote UPA1A822MHD6TN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA1A822MHD6TN UPA1A822MHD6TN Hersteller : Nichicon e_upa-1513381.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 8200uF 10 Volts 20%
auf Bestellung 246 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
UPA1A822MHD6TN UPA1A822MHD6TN Hersteller : Nichicon e-upa.pdf Description: CAP ALUM 8200UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Capacitance: 8200 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 18 mOhms