Produkte > NICHICON > UPA1C102MPD
UPA1C102MPD
UPA1C102MPD Nichicon
e-upa.pdf
Hersteller: Nichicon
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 49 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 930 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.24 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1755 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA1C102MPD Nichicon
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 49 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 930 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.24 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA1C102MPD UPA1C102MPD Hersteller : Nichicon e_upa.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Miniature Sized 10x16mm 1000uF, 20%, 16VDC