Produkte > NICHICON > UPA1C152MPD1TD
UPA1C152MPD1TD
UPA1C152MPD1TD Nichicon
e-upa.pdf
Hersteller: Nichicon
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 33 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.428 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.68 A @ 100 kHz
auf Bestellung 222 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA1C152MPD1TD Nichicon
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 33 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.428 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.68 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote UPA1C152MPD1TD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA1C152MPD1TD UPA1C152MPD1TD Hersteller : Nichicon e-upa.pdf Description: CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 33 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
UPA1C152MPD1TD UPA1C152MPD1TD Hersteller : Nichicon e_upa-3082209.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1500uF 16 Volts 20%