Produkte > NICHICON > UPA1C222MHD1TO
UPA1C222MHD1TO
UPA1C222MHD1TO Nichicon
e_upa-3082209.pdf
Hersteller: Nichicon
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 16 Volts 20%
auf Bestellung 656 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA1C222MHD1TO Nichicon
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 29 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.607 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.89 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA1C222MHD1TO UPA1C222MHD1TO Hersteller : Nichicon e-upa.pdf Description: CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 29 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.607 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.89 A @ 100 kHz
auf Bestellung 160 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 29 mOhms