Produkte > NICHICON > UPA1C821MPD1TD
UPA1C821MPD1TD
UPA1C821MPD1TD Nichicon
e-upa.pdf
Hersteller: Nichicon
Description: CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 44 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 915 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.22 A @ 100 kHz
auf Bestellung 740 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA1C821MPD1TD Nichicon
Description: CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 44 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 915 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.22 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote UPA1C821MPD1TD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA1C821MPD1TD UPA1C821MPD1TD Hersteller : Nichicon e-upa.pdf Description: CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 44 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
UPA1C821MPD1TD UPA1C821MPD1TD Hersteller : Nichicon e-upa-883814.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 820uF 16 Volts 20%