Produkte > NICHICON > UPA1E472MHD
UPA1E472MHD
UPA1E472MHD Nichicon
e-upa.pdf
Hersteller: Nichicon
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 4700uF 105c 18x25 7.5LS
auf Bestellung 298 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details UPA1E472MHD Nichicon
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 18 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.423 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.85 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UPA1E472MHD UPA1E472MHD Hersteller : Nichicon e-upa.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 18 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.423 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.85 A @ 100 kHz