Produkte > BIVAR > UV5TZ-405-30
UV5TZ-405-30
UV5TZ-405-30 BIVAR
UV5TZ-XXX-XX_E.pdf
Hersteller: BIVAR
Category: UV LEDs
Description: LED; UV; 30°; 10÷20mA; P: 40mW; λd: 400÷405nm; 2.9÷3.5VDC; THT
Type of diode: LED
LED colour: UV
Viewing angle: 30°
LED current: 10...20mA
Wavelength: 400...405nm
Operating voltage: 2.9...3.5V DC
Mounting: THT
LED lens: transparent
Operating temperature: -25...80°C
LEDs' features: built-in zener diode
Front: convex
Terminal pitch: 2.5mm
LED diameter: 5mm
Power: 40mW
auf Bestellung 57 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 30
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UV5TZ-405-30 BIVAR
Category: UV LEDs, Description: LED; UV; 30°; 10÷20mA; P: 40mW; λd: 400÷405nm; 2.9÷3.5VDC; THT, Type of diode: LED, LED colour: UV, Viewing angle: 30°, LED current: 10...20mA, Wavelength: 400...405nm, Operating voltage: 2.9...3.5V DC, Mounting: THT, LED lens: transparent, Operating temperature: -25...80°C, LEDs' features: built-in zener diode, Front: convex, Terminal pitch: 2.5mm, LED diameter: 5mm, Power: 40mW.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UV5TZ-405-30 UV5TZ-405-30 Hersteller : Bivar UV5TZ_XXX_XX.pdf UV LEDs UV Purple 405nm Water Clear
auf Bestellung 3199 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
UV5TZ-405-30 UV5TZ-405-30 Hersteller : Bivar Inc. UV5TZ-XXX-XX.pdf Description: EMITTER UV 405NM 20MA RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Wavelength: 403nm
Orientation: Top View
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C (TA)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.2V
Viewing Angle: 30°
Current - DC Forward (If) (Max): 30mA