Produkte > OMNION POWER™ > UVT020A0X3-SRDZ
UVT020A0X3-SRDZ
UVT020A0X3-SRDZ OmniOn Power™
MAN0011940
Hersteller: OmniOn Power™
Description: DC DC CONVERTER 0.45-5.5V 110W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Module
Size / Dimension: 0.80" L x 0.45" W x 0.33" H (20.3mm x 11.4mm x 8.5mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 14.4V
Efficiency: 95.2%
Current - Output (Max): 20A
Voltage - Input (Min): 3V
Voltage - Output 1: 0.45 ~ 5.5V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 110 W
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 200
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UVT020A0X3-SRDZ OmniOn Power™
Description: DC DC CONVERTER 0.45-5.5V 110W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Module, Size / Dimension: 0.80" L x 0.45" W x 0.33" H (20.3mm x 11.4mm x 8.5mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 14.4V, Efficiency: 95.2%, Current - Output (Max): 20A, Voltage - Input (Min): 3V, Voltage - Output 1: 0.45 ~ 5.5V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 110 W, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UVT020A0X3-SRDZ UVT020A0X3-SRDZ Hersteller : OmniOn Power uvt020_ds-3402030.pdf Non-Isolated DC/DC Converters 3-14.4Vin .6-5.5Vout 20A Neg SMT Analog
auf Bestellung 97 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
UVT020A0X3-SRDZ UVT020A0X3-SRDZ Hersteller : OmniOn Power™ MAN0011940 Description: DC DC CONVERTER 0.45-5.5V 110W
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Module
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 14.4V
Efficiency: 95.2%
Current - Output (Max): 20A
Voltage - Input (Min): 3V
Power (Watts): 110 W
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 200 Stücke:
UVT020A0X3-SRDZ UVT020A0X3-SRDZ Hersteller : GE Critical Power UVT020_DS-474333.pdf Non-Isolated DC/DC Converters 3-14.4Vin .6-5.5Vout 20A Neg SMT Analog