Produkte > V10 > V10WM100-M3/I
V10WM100-M3/I
V10WM100-M3.pdf
Hersteller:
Schottky Diodes & Rectifiers 10A 100V Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produktbewertung abgeben
Technische Details V10WM100-M3/I
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO252AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 700 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote V10WM100-M3/I
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
V10WM100-M3/I V10WM100-M3/I Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division V10WM100-M3.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO252AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 700 µA @ 100 V