V40100C-M3/4W
V40100C-M3/4W Vishay General Semiconductor
v40100c.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor
Schottky Diodes & Rectifiers 40 Amp 100 Volt Dual TrenchMOS
auf Bestellung 663 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details V40100C-M3/4W Vishay General Semiconductor
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 730 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
V40100C-M3/4W V40100C-M3/4W Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division v40100c.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 730 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 7944 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
V40100C-M3\4W V40100C-M3\4W Hersteller : Vishay Semiconductors Schottky Diodes & Rectifiers 40A,100V,DUAL TRENCH SKY RECT.