Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > V40100PW-M3/4W
V40100PW-M3/4W
V40100PW-M3/4W Vishay Semiconductors
v40100pw-241742.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 40Amp 100volts Dual TrenchMOS
auf Bestellung 638 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details V40100PW-M3/4W Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 20A TO3PW, Packaging: Tube, Package / Case: TO-3P-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-3PW, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 770 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V.
Weitere Produktangebote V40100PW-M3/4W
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
V40100PW-M3/4W
Produktcode: 127333
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
v40100pw.pdf Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Schottkydioden
Produkt ist nicht verfügbar
V40100PW-M3/4W V40100PW-M3/4W Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division v40100pw.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 20A TO3PW
Packaging: Tube
Package / Case: TO-3P-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-3PW
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 770 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V