Produkte > CUI INC. > V7815-500-SMT
V7815-500-SMT
V7815-500-SMT CUI Inc.
v78-500-smt.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 15V 0.5A 7.5W 6-Pin SMD
auf Bestellung 33 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details V7815-500-SMT CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V 7.5W, Features: Remote On/Off, OTP, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 10-SMD Module, 6 Leads, Size / Dimension: 0.60" L x 0.33" W x 0.29" H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Linear Regulator Replacement, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 28V, Efficiency: 96%, Current - Output (Max): 500mA, Voltage - Input (Min): 17V, Voltage - Output 1: 15V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 7.5 W, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote V7815-500-SMT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
V7815-500-SMT V7815-500-SMT Hersteller : CUI v78-500-smt-1313037.pdf Non-Isolated DC/DC Converters 7.5W (max), 17~28 Vdc i/p, 15Vdc, 500mA out, non-isolated, tube packaging
auf Bestellung 33 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
tariffCode: 85044095
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
Produktpalette: V78-500-SMT Series
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 27 Stücke:
V7815-500-SMT V7815-500-SMT Hersteller : CUI Inc. V78-500-SMT.pdf Description: DC DC CONVERTER 15V 7.5W
Features: Remote On/Off, OTP, SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 10-SMD Module, 6 Leads
Size / Dimension: 0.60" L x 0.33" W x 0.29" H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Linear Regulator Replacement
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 28V
Efficiency: 96%
Current - Output (Max): 500mA
Voltage - Input (Min): 17V
Voltage - Output 1: 15V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 7.5 W