Produkte > CUI INC. > VAWQ6-Q48-S15H
VAWQ6-Q48-S15H
VAWQ6-Q48-S15H CUI Inc.
vawq6.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V 6W
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VAWQ6-Q48-S15H CUI Inc.
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 6W; Uin: 48VDC; Iout: 400mA; DIP24; THT; Uinsul: 3kV, Type of converter: DC/DC, Power: 6W, Input voltage: 48V DC, Output current: 0.4A, Case: DIP24, Mounting: THT, Body dimensions: 31.8x10.2x20.3mm, Efficiency: 80%, Operating temperature: -25...71°C, Protection: short circuit protection SCP, Insulation voltage: 3kV, Number of outputs: 1, Application: IT, Output voltage: 15V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VAWQ6-Q48-S15H Hersteller : BEL vawq6.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 6W; Uin: 48VDC; Iout: 400mA; DIP24; THT; Uinsul: 3kV
Type of converter: DC/DC
Power: 6W
Input voltage: 48V DC
Output current: 0.4A
Case: DIP24
Mounting: THT
Body dimensions: 31.8x10.2x20.3mm
Efficiency: 80%
Operating temperature: -25...71°C
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 3kV
Number of outputs: 1
Application: IT
Output voltage: 15V
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
tariffCode: 85044095
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
auf Bestellung 60 Stücke:
VAWQ6-Q48-S15H VAWQ6-Q48-S15H Hersteller : CUI vawq6-520520.pdf Isolated DC/DC Converters dc-dc isolated, 6W, 18~72Vdc input, 15Vdc, 400mA, single output, DIP, 3kVdcisolation