Produkte > BEL POWER SOLUTIONS > VAWQ6-Q48-S3R3H
VAWQ6-Q48-S3R3H
VAWQ6-Q48-S3R3H Bel Power Solutions
VAWQ6.pdf
Hersteller: Bel Power Solutions
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 6W
Features: SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 24-DIP Module
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -25°C ~ 71°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 72V
Efficiency: 70%
Current - Output (Max): 1A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 3.3V
Power (Watts): 6 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
auf Bestellung 9 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VAWQ6-Q48-S3R3H Bel Power Solutions
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 6W, Features: SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 24-DIP Module, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -25°C ~ 71°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 72V, Efficiency: 70%, Current - Output (Max): 1A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 3.3V, Power (Watts): 6 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VAWQ6-Q48-S3R3H Hersteller : BEL VAWQ6.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 6W; Uin: 48VDC; Iout: 1A; DIP24; THT; Uinsul: 3kV
Type of converter: DC/DC
Power: 6W
Input voltage: 48V DC
Output current: 1A
Case: DIP24
Mounting: THT
Body dimensions: 10.2x20.3x31.8mm
Efficiency: 70%
Operating temperature: -25...71°C
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 3kV
Number of outputs: 1
Application: IT
Output voltage: 3.3V
auf Bestellung 129 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
tariffCode: 85044095
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 144 Stücke:
VAWQ6-Q48-S3R3H VAWQ6-Q48-S3R3H Hersteller : CUI vawq6-520520.pdf Isolated DC/DC Converters dc-dc isolated, 3.3W, 18~72Vdc input, 3.3Vdc, 1A, single output, DIP, 3kVdcisolation