VB20100S-E3/4W
VB20100S-E3/4W Vishay General Semiconductor - Diodes Division
v20100s.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V
auf Bestellung 7071 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VB20100S-E3/4W Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 5889 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
VB20100S-E3/4W VB20100S-E3/4W Hersteller : Vishay v20100s.pdf Diode Schottky 100V 20A 3-Pin(2+Tab) TO-263AB Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
VB20100S-E3\4W VB20100S-E3\4W Hersteller : Vishay Semiconductors Schottky Diodes & Rectifiers 20A,100V,SINGLE TRENCH SKY RECT.