VB20100SG-E3/8W
VB20100SG-E3/8W Vishay General Semiconductor - Diodes Division
v20100sg.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.07 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 350 µA @ 100 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details VB20100SG-E3/8W Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.07 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 350 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote VB20100SG-E3/8W
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VB20100SG-E3/8W VB20100SG-E3/8W Hersteller : Vishay General Semiconductor v20100sg.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 20A 120V Schottky TrenchMOS
Produkt ist nicht verfügbar
VB20100SG-E3\8W VB20100SG-E3\8W Hersteller : Vishay Semiconductors Schottky Diodes & Rectifiers 20A,100V, TRENCH SKY RECT.