VBM-360-48 BEL / PARTNER STOCK
4253823.pdf
Hersteller: BEL / PARTNER STOCK
Description: BEL / PARTNER STOCK - VBM-360-48 - AC - DC POWER SUPPLY CONVERTERS
tariffCode: 85044083
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: VBM-360 Series
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 90 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VBM-360-48 BEL / PARTNER STOCK
Description: AC/DC CONVERTER 48V 360W, Packaging: Box, Power (Watts): 360W, Features: Adjustable Output, Baseplate, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input, Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.60" H (127.0mm x 76.2mm x 40.6mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL, Efficiency: 94%, Voltage - Output 1: 48V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-1; 61000-6-3; 61204-3, Current - Output 1: 7.4 A.
Weitere Produktangebote VBM-360-48
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VBM-360-48 VBM-360-48 Hersteller : Bel Power Solutions VBM-360.pdf Description: AC/DC CONVERTER 48V 360W
Packaging: Box
Power (Watts): 360W
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.60" H (127.0mm x 76.2mm x 40.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-1; 61000-6-3; 61204-3
Current - Output 1: 7.4 A
Produkt ist nicht verfügbar
VBM-360-48 VBM-360-48 Hersteller : CUI VBM-360.pdf Switching Power Supplies ac-dc, 360W, 48Vdc, single output, U-frame