VBT30L60C-E3/4W
VBT30L60C-E3/4W Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vbt30l60c.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 15A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 4 mA @ 60 V
auf Bestellung 3622 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VBT30L60C-E3/4W Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 15A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 4 mA @ 60 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VBT30L60C-E3/4W VBT30L60C-E3/4W Hersteller : Vishay Semiconductors vbt30l60c.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 30A 60V Dual Low TrenchMOS
auf Bestellung 4856 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VBT30L60C-E3\4W VBT30L60C-E3\4W Hersteller : Vishay Schottky Diodes & Rectifiers 30A,60V,TRENCH SKY RECT.