VBT30L60C-E3/8W
VBT30L60C-E3/8W Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vbt30l60c.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 15A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 4 mA @ 60 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VBT30L60C-E3/8W Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 15A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 4 mA @ 60 V.
Weitere Produktangebote VBT30L60C-E3/8W
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VBT30L60C-E3/8W VBT30L60C-E3/8W Hersteller : Vishay Semiconductors vbt30l60c.pdf Rectifiers 30A,60V,TRENCH SKY RECT.
Produkt ist nicht verfügbar
VBT30L60C-E3\8W VBT30L60C-E3\8W Hersteller : Vishay Rectifiers 30A,60V,TRENCH SKY RECT.