VC120605D150DP KYOCERA AVX
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: VARISTOR 8.5V 150A 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Mounting Type: Surface Mount, MLCV
Current - Surge: 150 A
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA)
Energy: 0.4J
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 10.2 V
Varistor Voltage (Min): 6.8 V
Varistor Voltage (Typ): 8.5 V
Maximum AC Volts: 4 V
Maximum DC Volts: 5.6 V
Capacitance @ Frequency: 3000 pF @ 1 kHz
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VC120605D150DP KYOCERA AVX
Description: KYOCERA AVX - VC120605D150DP - TVS-Varistor, 4 V, 5.6 V, TransGuard, 15.5 V, 1206 [Metrisch 3216], Vielschichtvaristor (MLV), tariffCode: 85334010, rohsCompliant: YES, Varistor: Vielschichtvaristor (MLV), hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform - Varistor: 1206 [Metrisch 3216], isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Nennspannung V AC: 4V, Nennspannung, V DC: 5.6V, euEccn: NLR, Begrenzungsspannung Vc, max.: 15.5V, Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: -, Spitzenenergie (10/1000us): 400mJ, Spitzenstoßstrom bei 8/20µs: 150A, Produktpalette: TransGuard, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: No SVHC (17-Jan-2023).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
VC120605D150DP | Hersteller : KYOCERA AVX Components |
Var MLV 4VAC/5.6VDC 150A 8.5V 1206 SMD T/R |
auf Bestellung 16000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
VC120605D150DP | Hersteller : AVX |
SMD 1206 Vv=18V, Vrms=4V Група товару: Варистори Од. вим: шт |
auf Bestellung 50 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
VC120605D150DP | Hersteller : Kyocera AVX |
Varistors 4VAC 5.6VDC 0.4J 300 0pF 8.5 V 18V |
Description: VARISTOR 8.5V 150A 1206Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 1206 (3216 Metric) Mounting Type: Surface Mount, MLCV Current - Surge: 150 A Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA) Energy: 0.4J Part Status: Active Number of Circuits: 1 Varistor Voltage (Max): 10.2 V Varistor Voltage (Min): 6.8 V Varistor Voltage (Typ): 8.5 V Maximum AC Volts: 4 V Maximum DC Volts: 5.6 V Capacitance @ Frequency: 3000 pF @ 1 kHz |
Category: SMD surge arrestorsDescription: Arrester: Transguard; SMD; 1206; Uoper max: 5.6VDC; 400mJ Type of surge arrester: Transguard Mounting: SMD Case - inch: 1206 Case - mm: 3216 Max. operating voltage: 4V AC; 5.6V DC Surge arresters application: electronic circuits protection against transient surges Height: 1.02mm Width: 1.6mm Energy E10/1000µs: 400mJ Length: 3.2mm |
Description: KYOCERA AVX - VC120605D150DP - TVS-Varistor, 4 V, 5.6 V, TransGuard, 15.5 V, 1206 [Metrisch 3216], Vielschichtvaristor (MLV)tariffCode: 85334010 rohsCompliant: YES Varistor: Vielschichtvaristor (MLV) hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Bauform - Varistor: 1206 [Metrisch 3216] isCanonical: N usEccn: EAR99 Betriebstemperatur, min.: -55°C Nennspannung V AC: 4V Nennspannung, V DC: 5.6V euEccn: NLR Begrenzungsspannung Vc, max.: 15.5V Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: - Spitzenenergie (10/1000us): 400mJ Spitzenstoßstrom bei 8/20µs: 150A Produktpalette: TransGuard productTraceability: No Betriebstemperatur, max.: 125°C SVHC: No SVHC (17-Jan-2023) |
Varistor voltage: 18V; 4VAC; 5.6VDC; SMD; 1206; 150A; 0.4J; 3000pF; equivalent: V5.5MLA1206; operating temperature: -55°C~125°C VC120605D150 AVX Chip varistor WA VC120605D150Anzahl je Verpackung: 100 Stücke |
auf Bestellung 900 Stücke: Lieferzeit 7-14 Tag (e) |
Варистор SMD, U, В @ 1.0 мА = 8,5, Uac, В = 4, Udc, В = 5,6, Iімп макс, А = 150, Енергія, Дж = 0,4, Розм., мм = 3216 (1206),... Група товару: Варистори Корпус: 1206 Од. вим: штAnzahl je Verpackung: 1000 Stücke |
verfügbar 240 Stücke: |
Produkt ist nicht verfügbar |
Produkt ist nicht verfügbar |