VCAN24A2-HT5HG3-08
VCAN24A2-HT5HG3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vcan24a2-ht5.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 24VWM 35VC DFN11103A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 3-XDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 7.8pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.5A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V (Max)
Supplier Device Package: DFN1110-3A
Unidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 26.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 35V
Power - Peak Pulse: 100W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VCAN24A2-HT5HG3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 24VWM 35VC DFN11103A, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 3-XDFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Capacitance @ Frequency: 7.8pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.5A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V (Max), Supplier Device Package: DFN1110-3A, Unidirectional Channels: 2, Voltage - Breakdown (Min): 26.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 35V, Power - Peak Pulse: 100W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VCAN24A2-HT5HG3-08 VCAN24A2-HT5HG3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors vcan24a2-ht5.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes BiSy Low Capacitance Dual-Line 24V AECQ
auf Bestellung 17507 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
VCAN24A2-HT5HG3-08 VCAN24A2-HT5HG3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor vcan24a2-ht5.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes BiSy Low Capacitance Dual-Line 24V AECQ
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Unidirectional Channels: 2
Power - Peak Pulse: 100W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 30
VCAN24A2-HT5HG3-08 VCAN24A2-HT5HG3-08 Hersteller : VISHAY VISH-S-A0015218851-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - VCAN24A2-HT5HG3-08 - ESD-Schutzbaustein, 41 V, DFN1110, 3 Pin(s), 24 V, 100 W
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: DFN1110
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Verlustleistung Pd: 100W
euEccn: NLR
Begrenzungsspannung Vc, max.: 41V
Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: AEC-Q101
Betriebsspannung: 24V
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: DFN1110
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Verlustleistung Pd: 100W
euEccn: NLR
Betriebsspannung: 24V
Anzahl der Pins: 3Pin(s)