VCAN36A2-HT5-G3-08
VCAN36A2-HT5-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vcan36a2-ht5.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: ESD PROTECTION DIODE DFN1110-3A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 3-XDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 5.6pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.6A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V (Max)
Supplier Device Package: DFN1110-3A
Bidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 39V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58V
Power - Peak Pulse: 92W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VCAN36A2-HT5-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: ESD PROTECTION DIODE DFN1110-3A, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 3-XDFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Capacitance @ Frequency: 5.6pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.6A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V (Max), Supplier Device Package: DFN1110-3A, Bidirectional Channels: 2, Voltage - Breakdown (Min): 39V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 58V, Power - Peak Pulse: 92W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 44358 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Bidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 39V
Power - Peak Pulse: 92W