Produkte > VISHAY GENERAL SEMICONDUCTOR > VCAN36C2-03G-E3-08
VCAN36C2-03G-E3-08
VCAN36C2-03G-E3-08 Vishay General Semiconductor
vcan36c2-03g.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor
ESD Protection Diodes / TVS Diodes ESD 36V BI
auf Bestellung 38964 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VCAN36C2-03G-E3-08 Vishay General Semiconductor
Description: TVS DIODE 36VWM 66VC SOT323, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-70, SOT-323, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 5.5pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.8A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V (Max), Supplier Device Package: SOT-323, Bidirectional Channels: 2, Voltage - Breakdown (Min): 39V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 66V, Power - Peak Pulse: 120W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-70, SOT-323
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 5.5pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.8A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V (Max)
Supplier Device Package: SOT-323
Bidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 39V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 66V
Power - Peak Pulse: 120W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 356 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 35
auf Bestellung 30000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-70, SOT-323
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 39V
Power - Peak Pulse: 120W