VCCM600M
VCCM600M Vox Power Ltd.
DOC-DTS-006-VCCM600M-Medical-Datasheet.pdf
Hersteller: Vox Power Ltd.
Description: 600 WATT CONDUCTION COOLED MEDIC
Packaging: Box
Power (Watts): 600W
Features: 5V, 500mA Auxilary Output
Number of Outputs: 1 ~ 4
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Medical
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, CSA, IEC, UL
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 1.5 ~ 7.5V
Standard Number: 60601-1
Size / Dimension: 7.00" L x 4.00" W (177.8mm x 101.6mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Height: 1.61" (41.0mm)
Power (Watts): 600 W
Number of Positions: 4
Input Connector: Screw Terminal
Cooling Type: Conduction
Current - Leakage: 300 µA
auf Bestellung 41 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VCCM600M Vox Power Ltd.
Description: 600 WATT CONDUCTION COOLED MEDIC, Packaging: Box, Power (Watts): 600W, Features: 5V, 500mA Auxilary Output, Number of Outputs: 1 ~ 4, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Medical, Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CE, CSA, IEC, UL, Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 1.5 ~ 7.5V, Standard Number: 60601-1, Size / Dimension: 7.00" L x 4.00" W (177.8mm x 101.6mm), Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Height: 1.61" (41.0mm), Power (Watts): 600 W, Number of Positions: 4, Input Connector: Screw Terminal, Cooling Type: Conduction, Current - Leakage: 300 µA.